ТҰСАУКЕСЕР: ӨҢ БЕ, ТҮС ПЕ

3,4,5 және 10 наурызда Шығыс Қазақстан облыстық драма театрында М. Светашевтің пьесасы бойынша "Человек из телевизора" спектаклінің премьералық көрсетілімі өтті.

Біздің өміріміз қандай? Мүмкін күрес? Біз немен ғана күреспейміз: маскүнемдік, сыбайлас жемқорлық, артық салмақ пен әжімдер, егін жинау және қылмыстың ашылуын арттыру. Теледидар жаңалықтары отқа «май» құяды, оның көп бөлігі «негатив». Және бұл жағдайда қалай ерекшеленбей қалу керек? Спектакль кейіпкерлері өздеріне осындай сұрақ қояды.

Жауап қарапайым, бетінде жатыр, бірақ ашуланшақтық, тітіркену, көңілсіздік шаңының қалың қабатымен жабылған. Оны тек үрлеу немесе шайқау керек – сол кезде қоршаған әлем ашық түстермен жарқырайды. Сонда өмір шын мәнінде махаббат екені бәріне түсінікті болады.

Қойылымның түпнұсқа жанры-пьесаның сахналық көрінісіндегі арман ертегісі ақталды. Біздің шындықта бәрі мүмкін, тіпті біз өзімізді елестетуге батылдық танытпаймыз.

Көрермендер залының қошеметіне  премьераға арнайы келген пьеса авторы Михаил Светашев куә болды.

Ол үшін бұл оқиға екі есе маңызды және жағымды болды, өйткені ол бір кездері Өскеменде тұрып, драма театрының спектакльдеріне қызығушылықпен қатысты. Енді, ақыры, туған қаласында жерлестер оны талантты драматург деп таныды.

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрының Бас директоры Руслан Қайырсыновтың атынан қонаққа құттықтау хаты мен сыйлық ұсынылды.