Оралхан Бөкейдің 80 жылдығына орай

Шығыс Қазақстан облыстық драма театры – Қазақ театрының ұжымы, жазушы-драматург, журналист Оралхан Бөкейдің 80 жылдығына орай, автордың «Қар қызы» пьеасын сахналауға, бір реттік шақыртумен режиссер, Дина Жұмабаева дайындықты бастап кетті.

Дина Құнанбайқызы Жұмабаева режиссер, Ақан сері атындағы жоғары мәдениет колледжін бітірді. Мамандығы: «Театр актері», Қазақ Ұлттық Өнер университеті, мамандығы; Режиссура. Бакалавр.   (2011ж.)

Еңбек өтілі 10 жылдан астам. Осы уақыт ішінде Динаның қойылымдары фестивальдерде бірнеше рет лауреат атанды. Дина Қазақстанның көптеген театрларында, сондай-ақ  алыс шет елдерде жұмыс істеп үлгерді. Осы уақыт аралығында ол  30 – ға жуық қойылымның режиссері болды. Дина сахналаған қойылымдар орыс, қазақ классикасына, шет ел драматургиясына, сонымен бірге заманауи пьесаларға негізделген.