Рубцовск театрының гастрольдік сапары

ШҚО мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы мен Алтай өлкесі мәдениет министрлігінің ынтымақтастығы туралы меморандум аясында 7-9 қараша күндері Рубцовск драма театры Өскемен қаласына гастрольдік сапармен келеді.

«Мен жастарға сенемін!»

Шығыс Қазақстан облыстық драма театры ұжымының біріккен - Қазақ, Орыс, Жастар труппалары кезекті жазғы демалыстан соң, ағымдағы 2019 жылдың 4-ші қазанында, маусымдық ашылу салтанатын, «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында, ұлы Абай мұраларын, тәрбиелі тағылымдарын жастардың санасына сіңіру мақсатында, сондай-ақ «Жастар жылына» орай, Жастар – қоғамның қозғаушы күші, еліміздің болашағы ретінде «Мен жастарға сенемін» деген айдармен ойдағыдай өткізді.

Белоруссиядан оралды

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрының орыс труппасы 8-15 қыркүйекте Брест қаласында (Беларусь) өткен "БЕЛАЯ ВЕЖА» XXIV Халықаралық театр фестиваліне қатысып, дипломмен және мол тәжірибемен оралды.

ПРЕМЬЕРА ӨТТІ

Шығыс Қазақстан облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының «Шығыс Қазақстан облыстық драма театрының» қазақ труппасы, кезекті 20 театр маусымын белгілі әнші, актер, ақын, драматург - Қанат Жүнісовтың «Алғашқы махаббат» атты комедиясымен ашты.

Толығырақ

ХХVІІ-ші республикалық театр фестивалі өтті

ҚР Мәдениет және спорт министрлігі мен ШҚО әкімдігінің қолдауымен, Қазақстан театрлары ассоциациясының ұйымдастыруымен – Қазақстанның халық артисі, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, белгілі театр және кино актрисасы Әмина Өмірзақованың 100 жылдығына арналған, Қазақстан драма театрларының ХХVІІ-ші республикалық театр фестивалі өтті. Аталған фестивальға республика бойынша үздік деп табылған он екі қойылым қатарында, ШҚО драма театры ұжымы М.Әуезовтың «Қанды азу» - «Көксерек» повесінің желісі бойынша жасалынған поэтикалық трагедиясымен қатысты.

Ауыл өмірінен алынған әңгімелер

Шығыс Қазақстан облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының «Шығыс Қазақстан облыстық драма театры» КМҚК үлкен сахнасында В. Шукшиннің әңгімелері желісімен езу тартқызар, жанды «Чудаки» спектаклінің премьерасы өтті.

12 ЖЫЛДАН КЕЙІНГІ ГАСТРОЛЬ

М.Горький атындағы Мемлекеттік академиялық орыс драма театры (Нұр-Сұлтан) Өскеменге гастрольмен келді.

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрының сахнасында астаналық әртістер көрсеткен алғашқы қойылым – өмірдің өзіндік энциклопедиясы – А.С. Пушкиннің «Евгений Онегин» болған.

Толығырақ

Қазақстан Республикасының Конституциясы күні!

30 тамызда сағат 16.00-де Шығыс Қазақстан облыстық драма театрының үлкен сахнасында Қазақстан Республикасының Конституциясы күніне арналған «Ата заңым – Ардақтым» атты мерекелік концерт өтті.