Жастар жылы аясындағы гастрольдік сапар

Сәуір айының 22 күні «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру» бағдарламасы және «Ұлы даланың жеті қыры» мақаласын жүзеге асыру аясында қазақ өнерін, мәдениетін, ұлттық эстетикалық құндылықтарымызды дәріптеу, жастардың мәдениет ошағына деген сүйіспеншілігін арттыру мақсатында Жастар театры гастрольдік сапармен Риддер қаласына барды.

Тётки

Шығыс Қазақстан облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының «Шығыс Қазақстан облыстық орыс драма театрында» А.Коровкиннің «Тетки, или Авантюрная семейка» фарс-комедиясы, аншлагпен өтті.

Санкт-Петербургке сапар

Шығыс Қазақстан облыстық орыс драма театры Халықаралық конференция "Шет елдегі орыс театры, орыс мәдениетінің институты ретінде" атты конференцияға қатысады.

Аталған форум Санкт-Петербургте «Балтийский дом» театр-фестивальінде 3-5 сәуір күндері өтеді.

Толығырақ

Ғ.Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры Өскеменде

Бүгін 22 сәуір күні қаламызға асқарлы Алатаудың баурайы Алматы қаласынан Жастар жылы және «Ұлы даланың жеті қыры» мақаласын жүзеге асыру аясында қазақ өнерін, мәдениетін, ұлттық эстетикалық құндылықтарымызды дәріптеу, жастардың мәдениет ошағына деген сүйіспеншілігін арттыру мақсатында, Ғ. Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры гастрольдік сапармен арнайы келді.

Сәуір айындағы премьера

Шығыс Қазақстан облыстық орыс драма театрында А.Коровкиннің «Тетки, или Авантюрная семейка» фарс-комедиясы, 20 сәуір күні сағ. 17.00-де болады. Қала тұрғындарына аталған қойылымды дайындап -ұсынатын режиссер Татьяна Баева.

«МАСКА-2018»

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрында, ағымдағы жылдың наурыз айының 27 күні «Халықаралық театр күні» мерекесіне байланысты, «Маска» сыйлығымен марапаттау рәсімі өтті.

Рухани жұт туралы

Шығыс Қазақстан облыстық орыс драма театрында, 5 мамыр күні сағат 14.00 -де ресейлік драматург, қазақстаннан шыққан Олжас Жанайдаровтың «Жұт» драмасының премьерасын ұсынады.

ҚОС АҒАШҚА ІССАПАР!

Шығыс Қазақстан облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқарма басшысы А. Мұхаметчиновтың қолдауымен, облыстық қазақ драма театры ұжымы, Қазақстан Республикасы Тұңғыш президентінің, шетелдегі этникалық қазақтарды қолдау жөнінде 2018-2022 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары бойынша, 1-3 сәуір аралығында Алтай аумағы, Қос ағаш ауылында қазақстандық драматургтер Б.Мұқайдың «Сергелдең болған серілер» және М.Ахмановтың «Екі дос немесе делдел қарға» ертегісімен қонақта.

Сиқырлы терезе

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театр ұжымында, «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында, Наурыз мейрамын жалпыхалықтық сипатта мерекелеу мақсатында, заманауи Ж.Әлікен «Сиқырлы терезе» ертегісі және «Қош келдің – Әз-Наурыз» атты қойылым алдындағы көрініс, наурыз айының 19, 20, 21, 23, 26, 28, 29 - күндері сағ 10.30; 13.00-де жоспарланған репертуар бойынша, ал 22 03. сағ. 15.00 – де кішкентай көрермендер үшін тегін болды.