«Алтын ұям – Алтайым» атты шығармашылық кеші өтті

Ағымдағы 2019 жылдың 23 шілдесі күні, Шығыс Қазақстан облысы әкімдігі мен мәдениет басқармасының ұйымдастыруымен, облыстық драма театрында, Еліміздің тұңғыш президенті Н.Ә. Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында, «Ұлы даланың жеті қыры» атты еңбектерін жүзеге асыруда, ҚР еңбек сіңірген қайраткері, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, «Құрмет» орденінің иегері, Қазақстан жазушылар одағының төрағасы, ақын, жазушы, жерлесіміз – Ұлықбек Есдәулеттің 65 жасқа толуына орай, мерейтойлық «Алтын ұям – Алтайым» атты шығармашылық кеші өтті.

Фестивальдан алған тәжірибе

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрының орыс труппасы, 10-16 маусым аралығында Нұр – Сұлтан қаласында өткен VІІ «Samgau» Халықаралық театр фестивальіне қатысып, арнайы жасалған құс ұшағының мүсіні, диплом және фестивальдан алған тәжірибемен оралды.

Толығырақ

Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күні

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театры ұжымы, ағымдағы жылы 31-ші мамыр күні, сағ.15.00-де, Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне орай, «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» аясында, «Тарихта қалған тағдырлар» атты әдеби – театрландырылған сахналық композиция өткізді.

ГАСТРОЛЬДЕН – ЫНТЫМАҚТАСТЫҚҚА

Шығыс Қазақстан Облыстық мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы мен Ресей Федерациясының Алтай өлкесінің арасындағы, ағымдағы жылдың мамыр айының 23-24 күндері өткізген гастрольдік сапары, тығыз ынтымақтастықтың бастамасы болды.

МАРАПАТТАР

Шығыс Қазақстан облыстық драма театры, маусымның жабылар кезіне таяғанда көптен күткен қуанышқа кенелді. ҚР Мәдениет және спорт министрлігі «Мәдениет саласының үздігі» төсбелгісін, көп жылғы еңбегі мен кәсіби шеберлігі үшін, қазақ труппасынан Сайраш Қопабаева, орыс труппасынан Владимир Муравицкий, Алла Латфи иеленді.

Балаларды қорғау күні

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театры, 1-ші маусым күні сағ. 12.00-де, «Балаларды қорғау күніне» орай, Р.Есдәулеттің «Ұр тоқпақ» атты ертегісін кішкентай көрермендерге ұсынды.

Бийске іс-сапар

Шығыс Қазақстан облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының қолдауымен, облыстық орыс драма театрының ұжымы, ағымдағы жылдың 23-24 мамыр күндері гастрольдік іс-сапармен Бийск қаласында болады.