Мерекелік концерт

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрында, Тәуелсіз Қазақстанның туын көкке желбіретіп, рухымызды асқақтатып, намысымызды жанатын мереке, 7 мамыр «Отан қорғаушы – Батырлар күніне» орай, «Ер есімі-ел есінде» атты мерекелік концерт өтті.

Балалар үйіндегі Наурыз мерекесі

Ағымдағы 2019 жылдың 23 сәуірі күні, Шығыс Қазақстан облыстық Қазақ драма театры мен облыстық білім басқармасының «Отбасы үлгісіндегі балалар ауылы» ұжымы бірлесіп, «Армысың, әз Наурыз» атты іс-шара өткізді.

Сиқырлы терезе

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театр ұжымында, «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында, Наурыз мейрамын жалпыхалықтық сипатта мерекелеу мақсатында, заманауи Ж.Әлікен «Сиқырлы терезе» ертегісі және «Қош келдің – Әз-Наурыз» атты қойылым алдындағы көрініс, наурыз айының 19, 20, 21, 23, 26, 28, 29 - күндері сағ 10.30; 13.00-де жоспарланған репертуар бойынша, ал 22 03. сағ. 15.00 – де кішкентай көрермендер үшін тегін болды.

«Өнерпаз болсаң, арқалан»

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрында, ағымдағы жылдың 28-сәуірінде, Қазақ драма театрының көркемдік жетекшісі Акелеев Сахан Долдиұлының 60 – жасқа және өнерде жүргеніне 40 жыл толуына байланысты, «Өнерпаз болсаң, арқалан» деген атпен, шығармашылық кеші өтті. Сонымен қатар, өнер иесінің өмірінен көрме ұйымдастырылды.

ҚОС АҒАШҚА ІССАПАР!

Шығыс Қазақстан облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқарма басшысы А. Мұхаметчиновтың қолдауымен, облыстық қазақ драма театры ұжымы, Қазақстан Республикасы Тұңғыш президентінің, шетелдегі этникалық қазақтарды қолдау жөнінде 2018-2022 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары бойынша, 1-3 сәуір аралығында Алтай аумағы, Қос ағаш ауылында қазақстандық драматургтер Б.Мұқайдың «Сергелдең болған серілер» және М.Ахмановтың «Екі дос немесе делдел қарға» ертегісімен қонақта.

ПРЕМЬЕРА СӘТТІ ӨТТІ

Шығыс Қазақстан облыстық Қазақ драма театрында, М. Әуезовтың «Көксерек» повесінің желісі бойынша, сахналық жобасын жасаған Б. Есеналиев «Қанды азу» поэтикалық трагедиясының премьерасы 3-наурыз күні өтті.

Шығармашылық кеш

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрында, ағымдағы жылдың 28-сәуірінде, Қазақ драма театрының көркемдік жетекшісі Акелеев Сахан Долдиұлының 60-жасқа толуына және өнер әлеміндегі 40 жылдық мерейтойына байланысты «Өнерпаз болсаң, арқалан» атты шығармашылық кеші өтті.

«МАСКА-2018»

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрында, ағымдағы жылдың наурыз айының 27 күні «Халықаралық театр күні» мерекесіне байланысты, «Маска» сыйлығымен марапаттау рәсімі өтті.

Толығырақ

Құрметті, ақ жаулықты əжелер, ардақты аналар, қаракөз қыздар!!!

Сіздерді, Шығыс Қазақстан облыстық драма театр ұжымы атынан, 8 Наурыз – халықаралық əйелдер күнімен шын жүректен құттықтай отырып, шынайы көңілден шыққан ең ізгі тілектерімді жолдаймын.