Облыстық қазақ драма театры 18-ші Театр маусын ашты

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театрының ұжымы кезекті, 18-ші театр маусымын Б. Мұқаевтың «Сергелдең болған серілер» атты 2 бөлімді комедиясымен ашты.

Аса шыншыл комедия

Ақиқаты қайсы, өтірігі қайсы, шыны қайсы, ойдан құрастырғаны қайсы? Бұл сұрақтарға жауапты орыс труппасы жаңа спектакльге дайындық кезінде табуға тырысады.

Толығырақ

Жас театр жаңа актерлермен толықты

Шығыс Қазақстан облыстық Жастар театрының труппасы жаңа актерлермен толықты. Астанадағы Қазақ Ұлттық өнер университетінде ҚР Еңбек сіңірген қайраткері, профессор Ақыш Омар Қоңыртайұлының және ҚР Еңбек сіңірген әртісі, профессор Құрманғожаев Бекболат Болатжанұлының шеберханаларынан білім алған тоғыз актер жаңа қойылымның дайындығына кірісіп кетті. Жас театрға жаңа леп алып келген актерлердің ойынын тамашалағыңыз келсе қыркүйек айының 22, 23 күндері К. Людвигтің «Бикештер» музыкалық комедиясының премьерасына келіңіздер!

Біз «...таңғы ас» жаңа айдарын ашамыз

Мельпоменаға қызмет ететіндер үшін театр, жұмыс,сөзсіз, тәуліктің талай уақытын алады. Солай болғанмен де актер, режиссер, суретшілер де біз сияқты ет пен сүйектен жаралған адамдар.Олардың өмірі де маңызды, қызықты сәттерге толы: туған күн, мерейтой, марапат, отбасы көбеюі, шығармашылық кеш... Шай, кофе ішіп, жаңа жаңалықпен жаңа күнді бастауға себеп бар. Сол үшін біз «Таңғы ас ...» айдарын бастамақпыз. Онда орыс труппасының қызметкерлерімен сұхбаттасамыз. Олар бізге мамандықтары, немесе қаламызда не боп жатқаны, отбасы жайлы, жаңа күнді қалай қарсы алатындары туралы әңгімелейтін болады.

Дәл сол...Горин

Облыстық драма театрының орыс труппасында қызу дайындық жүріп жатыр. Жаңа, 82-ші маусым, Григорий Гориннің «Дәл сол Мюнхаузен» спектаклімен ашылмақшы.

Облыстық қазақ драма театры 18 маусымды ашуға дайындық үстінде

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театрының ұжымы кезекті еңбек демалысынан соң, 21-25 шілде аралығында Астана қаласында өткен ЭКСПО – 2017 халықаралық көрмесіне қатысып, бүкіл әлем көзтіккен іс-шараның басы қасында болып, жұмысқа деген қабілеттерін молайтып, 18-ші театр маусымын Б. Мұқаевтың «Сергелдең болған серілер» атты 2 бөлімді комедиясымен ашуға дайындықты бастап кетті.

Әскери бөлімдегі пікірталас

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театрының көркемдік жетекшісімен актерлері, 2017 жылдың 9 қыркүйегінде қаламыздағы № 5511 әскери бөлімінде, (Ұлттық ұлан) рухани жаңғыру аясында жас офицерлерді тәрбиелеу мақсатында өткен идеологиялық іс-шарасында болып, дәстүрлі дінді насихаттау да оңды пікірлер айтып, рухани жаңғыру әр адамның өзінен, мәдениетінен басталатыны жөнінде сөз қозғады. Сондай-ақ, театрда өтетін түрлі қойылымдар мен мәдени іс-шараларға да шақырып қайтты.

Жастар театры фестивальде

Шығыс Қазақстан облыстық Жастар театры екі бірдей фестивальге қатысуға жолдама алды. Театр ұжымы Айдын Салбановтың режиссерлігімен сахналанған Л. Разумовскаяның «Қымбатты Елена Сергеевна» драмасымен қыркүйек айының 2-8 аралығында Астана қаласында өтетін жас режиссерлердің Қайрат Сүгірбеков атындағы I Республикалық форум-фестивалі мен қыркүйек айының 11-16 аралығында Бішкек қаласында өтетін «ART-ORDA-2017» VI Халықаралық театр фестиваліне қатысатын болады. Жастар театры аталмыш спектакльмен Ақтөбе қаласында өткен ІІ Республикалық «Балауса» экспериментальды қойылымдар фестивалінде өнер көрсетіп, «Үздік актерлік ансамбль» номинациясымен марапатталған болатын. Өнер додасына аттанғалы отырған театр ұжымына сәттілік тілейміз!

Театр ЭКСПО-2017 көрмесінде

ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрме аясында шілде айының 20-25 аралығында Астанада Шығыс Қазақстан облысының Мәдениет күндері болып өтті.