Маусым, мерекелер, ертегілер

Облыстың оқушылары жазғы демалысты керемет ертегілік көңіл-күйде өткізеді. Жаңа ашылулар, жарқын ұмытылмас сапарларды балаларға орыс театрының әртістері сыйлайды.

Гастрольдік сапар

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театры ұжымы, қаламыздағы Жаңа-Согра аумағында орналасқан №-156/20 еңбекпен түзеу мекемесіне, діни экстремизмге профилактикалық жұмыстар бойынша, облыстық қазақ драма театрының шығармашылық ұжымы, ағымдағы 2018 жылдың 11 мамыры күні, Б.Рамазанның «Шырмауық» атты екі перделі әлеуметтік драмасын сахналады.

Толығырақ

Өткен күндердің және бүгінгі күннің кейіпкерлері

Отан қорғаушылар – Батырлар күні және Жеңіс күні Шығыс Қазақстан облыстық драма театрының кіші залында «Лейтенант Володька» әскери драмасы көрсетіледі, бұл спектакль ағымдағы жылы ШҚО мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының «Маска» сыйлығында «Үздік спектакль» аталымын жеңіп алған.

Құрметіміз – Сіздерге

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрында 7 – мамыр «Отан қорғаушылар» күні мерекесіне орай, 5 – мамыр күні сағ 15.00-де, қазақ труппасының ұйымдастыруымен – қазақ, орыс және жастар театрының қыз-келіншектері «Құрметіміз – Сіздерге» атты театрландырылған концерттік бағдарлама өткізді.

Толығырақ

«Шолақ қол келіншек» қойылымының премьерасы өтті

Шығыс Қазақстан облыстық Қазақ драма театрында, сәуірдің 27-де сағ. 18.00-де, Қытайдағы қазақ жазба әдебиетінің негізін қалаушылардың бірі, ақыны, рухани көсемі – Ақыт Үлімжіұлының «Шолақ қол келіншек» атты шығармасына жазылған пьеса, тұңғыш рет сахналанды.

Толығырақ

Қазанға тәжірибе мен білім алу үшін

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрының делегациясы 28 мамырдан 1 маусымға дейін Қазан қаласында өтетін «Науруз» V Халықаралық театр және білім беру фестиваль- форумына қатысады.

ҚҰТТЫҚТАУ

Құрметті Шығыс Қазақстандықтар және қала қонақтары! Сіздерді облыстық Қазақ драма театры атынан Ұлы Жеңіс күні мерекесімен шын жүректен құттықтаймын! Жеңіс күні – бұл сан мыңдаған ұрпақ үшін ортақ мереке. Ел тарихында өшпес із қалдырған, біз үшін бұл күннен асқан мереке жоқ. Отанымыздың еркіндігі мен тәуелсіздігін қорғап қалған Ұлы Жеңісіміз көктем боп келіп, жерімізге нұрсәулесін төккен күн ғасырлар бойы ұмытылмайды. Қазірде біздің алдымызға қойған мақсат өскелең ұрпақты елінің патриоты болуға, Тәуелсіздігімізді адал қорғап, елімізге мінсіз қызмет ету. Мереке баршамызға құтты болсын!

Ізгі тілекпен; Театрдың директоры Д.Ұябай

«Көрермендер конференциясы»

Өскеменде тағы бір билет сататын касса ашыла ма, Тоқтаров көшесіндегі ескі театр ғимараты қашан көрермендерге есігін айқара ашады, сахнада жауласқан Монтекки мен Капулетти арасындағы шиеленіс көрсетіле ме – «Көрермендер конференциясы» алғашқы жобасының аясында келіп түскен осындай және басқа да сұрақтарға Шығыс Қазақстан облыстық драма театрының директоры, «ҚР Мәдениет қайраткері» Дынмұхамет Ұябай жауап береді.