Ертегі әлемі шақырады

Шығыс Қазақстан облыстық мәдениет ошақтарында Жаңа жылды қарсы алу іс-шаралары басталып кетті. Соның бірі Облыстық Қазақ драма театрында 23-ші желтоқсан күні С. Балғабаевтың «Жымбала, Мико және қасқыр» атты ертегісінің премьерасы өтті.

«Алаш ардақтылары»

Облыстық мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының, тапсырмасы бойынша, Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театрында, ағымдағы 2017 жылдың 12 қаңтары күні, «Алаш ардақтылары» атты әдеби – поэтикалық кеште театрландырылған сахналық композиция – аса көрнекті қоғам қайраткері Әлихан Бөкейхановтың 150 жылдығы және «Алаш» партиясының 100 жылдығына орай ұйымдастырылған болатын.

Еске алу

2017 жылдың 26 қараша күні сағ 16.30-да, Алаш жұртының аяулы азаматы, белгілі кино және театр актеры, ақын, режиссер, ерекше талантымен Республика көлеміне танылып, қойылымдары әлемдік деңгейдегі түрлі байқауларда жоғары бағаға ие болып, ел аузында қалған Рүстем Есдәулетті «Еске алу кеші» ойдағыдай өтті.

Тарихи драма сахналанды

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театры, «Тәуелсіздік күніне арнап, Д.Рамазанның «Кенесары Күнімжан» драмасын ағымдағы жылдың 16-шы желтоқсаны күні сахналады.

«Ел тірегі-Елбасы»

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрының ұжымы, 1– желтоқсан «Тұңғыш Президент күніне» арналған, «Ел тірегі-Елбасы» атты театрландырылған концерттік бағдарламаны қала тұрғындарына 1– желтоқсан күні сағ. 17.00-де ұсынды.

Құрметті Шығыс Қазақстандықтар!

Сіздерді 16 желтоқсан – Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі күні мерекесімен шын жүректен құттықтаймын! Көк байрағы желбіреген, бүгінгідей абыройлы да айбынды, беделді де берекелі, ынтымағы мен бірлігі жарасқан еліміздің тәуелсіздігі баянды болсын. Өңірімізді елге танытып өрістеткен, Шығыс аймағының түсті металлургиясы мен экономикасы, өнері мен мәдениеті бірге дамып – халқы берекелі де, мерекелі өмір сүруде.

Бүгінде Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» аясында

Ұлттық салт-дәстүрлеріміз, тіліміз бен әдебиетіміз, жөн-жоралғыларымыз, тарихымызбен мәдениетімізді дәріптеуде бір сөзбен айтқанда ұлттық рухымызды сақтауда аянбай еңбек етудеміз. Рухани жаңғыру тек бүгін басталатын жұмыс емес. Мақсатқа жету үшін біздің санамыз ісімізден озық жүруі, яғни одан бұрын жаңғырып отыруы тиіс. Бұл әрбір қазақстандықтардың міндеті.

Мақсатымыз айқын, болашағымыз жарқын болсын деп тілеймін.

Құрметпен;

Театр директоры

Д.Ұябай

1 желтоқсан – Тұңғыш Президенті күні

Құрметті Шығыс Қазақстандықтар, қадірлі театр көрермендері!

Қазақстан халқы Тұңғыш Президент күнін – 1 желтоқсан күні атап өтіл келеді. Тәуелсіз Қазақстанның іргетасын қалап, болашаққа бағыт-бағдар берген Президенттің халық алдындағы еңбегі ұшан-теңіз.