18-ШІ ТЕАТР МАУСЫМЫ АЯҚТАЛДЫ

Маусымның соңғы қойылымы балаларға арналған М.Әлібектің «Күш атасын танымас» ертегісімен жабылады. Актерлер қауымына жалпы Театр қызметкерлеріне демалыс күндеріңізді ойдағыдай өткізіп, жаңа маусымға жаңа леппен келулеріңізге тілектеспіз.

Гастрольдік сапар

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театры ұжымы, қаламыздағы Жаңа-Согра аумағында орналасқан №-156/20 еңбекпен түзеу мекемесіне, діни экстремизмге профилактикалық жұмыстар бойынша, облыстық қазақ драма театрының шығармашылық ұжымы, ағымдағы 2018 жылдың 11 мамыры күні, Б.Рамазанның «Шырмауық» атты екі перделі әлеуметтік драмасын сахналады.

Толығырақ

«Шолақ қол келіншек» қойылымының премьерасы өтті

Шығыс Қазақстан облыстық Қазақ драма театрында, сәуірдің 27-де сағ. 18.00-де, Қытайдағы қазақ жазба әдебиетінің негізін қалаушылардың бірі, ақыны, рухани көсемі – Ақыт Үлімжіұлының «Шолақ қол келіншек» атты шығармасына жазылған пьеса, тұңғыш рет сахналанды.

«Наурыз» V Түркі халықтарының халықаралық театрлық білім беру форум-фестивалі

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театрының көркемдік жетекшісі Сахан Әкелеев – Татарстан Республикасы мәдениет министрлігінің 28 мамыр – 3 маусым аралығында ұйымдастырған, Қазан қаласындағы «Наурыз» V Түркі халықтарының халықаралық театрлық білім беру форум-фестивалінде, «Режиссура» бағытындағы шеберлік сабақтар, семинарлар мен дәрістеріне қатысып, өз білімін шыңдап қайтты.

Құрметіміз – Сіздерге

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрында 7 – мамыр «Отан қорғаушылар» күні мерекесіне орай, 5 – мамыр күні сағ 15.00-де, қазақ труппасының ұйымдастыруымен – қазақ, орыс және жастар театрының қыз-келіншектері «Құрметіміз – Сіздерге» атты театрландырылған концерттік бағдарлама өткізді.

«Театрдағы бір түн»

Шығыс Қазақстан облыстық драма театры ұжымы, ағымдағы жылдың 15 сәуірі күні, сағ. 19.00 – 23.00- ге дейінгі уақыт аралығында «Театрдағы бір түн» акциясын өткізді. Аталмыш іс-шара бүкіләлем театрларында бағзы заманнан бері өткізіліп келеді.

«Тарихта қалған тағдырлар»

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театры ұжымы, ағымдағы жылы 31-ші мамыр күні, сағ.17.00-де, Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне орай, «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» аясында, «Тарихта қалған тағдырлар» атты әдеби – театрландырылған сахналық композициясын өткізді.

ҚҰТТЫҚТАУ

Құрметті Шығыс Қазақстандықтар және қала қонақтары! Сіздерді облыстық Қазақ драма театры атынан Ұлы Жеңіс күні мерекесімен шын жүректен құттықтаймын! Жеңіс күні – бұл сан мыңдаған ұрпақ үшін ортақ мереке. Ел тарихында өшпес із қалдырған, біз үшін бұл күннен асқан мереке жоқ. Отанымыздың еркіндігі мен тәуелсіздігін қорғап қалған Ұлы Жеңісіміз көктем боп келіп, жерімізге нұрсәулесін төккен күн ғасырлар бойы ұмытылмайды. Қазірде біздің алдымызға қойған мақсат өскелең ұрпақты елінің патриоты болуға, Тәуелсіздігімізді адал қорғап, елімізге мінсіз қызмет ету. Мереке баршамызға құтты болсын!

Ізгі тілекпен; Театрдың директоры Д.Ұябай

Маска сыйлығына марапат

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрында, ағымдағы жылдың наурыз айының 27 күні сағ.15-00 де – «Халықаралық театр күні» мерекесіне байланысты «Маска» сыйлығымен марапаттау рәсімі өтті.