Гастрольдік сапар

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театры ұжымы, қаламыздағы Жаңа-Согра аумағында орналасқан №-156/20 еңбекпен түзеу мекемесіне, діни экстремизмге профилактикалық жұмыстар бойынша, облыстық қазақ драма театрының шығармашылық ұжымы, ағымдағы 2018 жылдың 11 мамыры күні, Б.Рамазанның «Шырмауық» атты екі перделі әлеуметтік драмасын сахналады.

Толығырақ

«Шолақ қол келіншек» қойылымының премьерасы өтті

Шығыс Қазақстан облыстық Қазақ драма театрында, сәуірдің 27-де сағ. 18.00-де, Қытайдағы қазақ жазба әдебиетінің негізін қалаушылардың бірі, ақыны, рухани көсемі – Ақыт Үлімжіұлының «Шолақ қол келіншек» атты шығармасына жазылған пьеса, тұңғыш рет сахналанды.

Құрметіміз – Сіздерге

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрында 7 – мамыр «Отан қорғаушылар» күні мерекесіне орай, 5 – мамыр күні сағ 15.00-де, қазақ труппасының ұйымдастыруымен – қазақ, орыс және жастар театрының қыз-келіншектері «Құрметіміз – Сіздерге» атты театрландырылған концерттік бағдарлама өткізді.

«Театрдағы бір түн»

Шығыс Қазақстан облыстық драма театры ұжымы, ағымдағы жылдың 15 сәуірі күні, сағ. 19.00 – 23.00- ге дейінгі уақыт аралығында «Театрдағы бір түн» акциясын өткізді. Аталмыш іс-шара бүкіләлем театрларында бағзы заманнан бері өткізіліп келеді.

ҚҰТТЫҚТАУ

Құрметті әріптестер

Еліміздің мемлекеттік төл мерекесі Наурыз мейрамымен құттықтаймын. Ұлыстың ұлы күні – Наурыз мерекесі құтты болсын! Күн мен түннің теңелетін, күллі тіршілік әлемі қайта түлейтін табиғат мерекесі – әрбір шаңыраққа жылу, құт-береке әкелсін!. Наурыз – жыл бойы өткен-кеткен ренішті кедергісіз кешіріп, ән-күймен, ойын-сауықпен жанды жадыратып, сананы серпілтетін көңіл мерекесі. Табиғат-жасарып жайнаған шақта, алдағы күндерге арналған ізгі ой, арман-мақсаттарыңыз орындалсын. Ұлыстың ұлы күні Наурыз мерекесі құтты келешегіміз кемел болсын! Қазақстан халқының бірлігі жарасымын тауып, Елдігіміз Мәңгілік – Ұлыс оң болсын!

Ізгі тілекпен:

Театр диреторы Д.Ұябай

ҚҰТТЫҚТАУ

Құрметті Шығыс Қазақстандықтар және қала қонақтары! Сіздерді облыстық Қазақ драма театры атынан Ұлы Жеңіс күні мерекесімен шын жүректен құттықтаймын! Жеңіс күні – бұл сан мыңдаған ұрпақ үшін ортақ мереке. Ел тарихында өшпес із қалдырған, біз үшін бұл күннен асқан мереке жоқ. Отанымыздың еркіндігі мен тәуелсіздігін қорғап қалған Ұлы Жеңісіміз көктем боп келіп, жерімізге нұрсәулесін төккен күн ғасырлар бойы ұмытылмайды. Қазірде біздің алдымызға қойған мақсат өскелең ұрпақты елінің патриоты болуға, Тәуелсіздігімізді адал қорғап, елімізге мінсіз қызмет ету. Мереке баршамызға құтты болсын!

Ізгі тілекпен; Театрдың директоры Д.Ұябай

Маска сыйлығына марапат

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрында, ағымдағы жылдың наурыз айының 27 күні сағ.15-00 де – «Халықаралық театр күні» мерекесіне байланысты «Маска» сыйлығымен марапаттау рәсімі өтті.

Министрден «Алғыс хат»

Шығыс Қазақстан облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының, 2017 жылы атқарылған жұмыстарға есеп, сондай-ақ 2018 жылға жоспарланған жұмыстар жөнінде «Алқа мәжілісі» - 20 наурыз күні театр залында өтті. Аталған мәжілісте ҚР Мәдениет және спорт министрі А. Мұхамедиұлының атынан, облыстық қазақ драма театрының директоры Д.Ұябайға, «ЕКСПО – 2017» халықаралық мамандандырылған көрмесі аясында ұлттық өнерімізбен мәдениетімізді көрсетуге бағытталған іс-шарада ұйымдастыру тұрғысында белсенділік көрсеткені үшін «Алғыс хат» тапсырылды. Сонымен қатар облыстық қазақ драма театрының атқарып жатқан жұмыстарына оң баға берілді.