Балаларды қорғау күні

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театры ұжымы, ағымдағы жылдың 31 мамыры күні, қаламыздағы А.С. Пушкин атындағы кітапхана қызметкерлерінің ұйымдастыруымен «Халықаралық балаларды қорғау күніне» орай өткізілген іс-шарада өнер көрсетіп қайтты.

Толығырақ

«Ерлер елдің қорғаны – Елдің тұтқасы»

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрында ағымдағы жылдың 5 мамыры күні «Отан қорғаушылар» яғни, Қазақстан Қарулы күштерінің 25 жылдығына орай арналған салтанатты жиналыс болып, театрдың директоры Д. Ұябай және кәсіподақ ұйымының төрайымы Т.Н. Воронина ұжымды мерекемен құттықтап, шығармашылық табыстар тіледі.

Әскери бөлімдегі пікірталас

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театрының көркемдік жетекшісімен актерлері, 2017 жылдың 9 қыркүйегінде қаламыздағы № 5511 әскери бөлімінде, (Ұлттық ұлан) рухани жаңғыру аясында жас офицерлерді тәрбиелеу мақсатында өткен идеологиялық іс-шарасында болып, дәстүрлі дінді насихаттау да оңды пікірлер айтып, рухани жаңғыру әр адамның өзінен, мәдениетінен басталатыны жөнінде сөз қозғады. Сондай-ақ, театрда өтетін түрлі қойылымдар мен мәдени іс-шараларға да шақырып қайтты.

Он жетінші маусымның жабылуы

Өткен маусым қазақ театры үшін жемісті жыл болды. Өзінің кезекті театр маусымын Тарихымызды біліп, оны жас ұрпақ санасына үнемі жаңғыртып естеріне салып отыру мақсатында, Думан Рамазанның «Керей Жәнібек» атты жүлдегер қойылыммен ашты.

«Алаш» қозғалысының 100 жылдығы

2017 жылдың 3 мамыры күні, облыстық қазақ драма театрының актерлері «Алаш» қозғалысының 100 жылдығы аясында тілдерді оқыту орталықтарының «Алаштың ақ жолы» атты облыстық байқауында, «Алаштың ардақтылары» атты әдеби театрландырылғын композицияны сахналап, көрерменнің ықыласына бөленді.

Облыстық қазақ драма театры 18 маусымды ашуға дайындық үстінде

Шығыс Қазақстан облыстық қазақ драма театрының ұжымы кезекті еңбек демалысынан соң, 21-25 шілде аралығында Астана қаласында өткен ЭКСПО – 2017 халықаралық көрмесіне қатысып, бүкіл әлем көзтіккен іс-шараның басы қасында болып, жұмысқа деген қабілеттерін молайтып, 18-ші театр маусымын Б. Мұқаевтың «Сергелдең болған серілер» атты 2 бөлімді комедиясымен ашуға дайындықты бастап кетті.

Көгілдір экраннан берілген сұхбат

Ағымдағы жылдың 17-мамыры күні «Қазақстан – Өскемен» телеарнасынан тікелей эфирде облыстық драма театры ұжымының жыл көлемінде атқарған еңбектері жөнінде сұхбат өтті. Мұнда әдебиет бөлім меңгерушісі Шолпан Лақаеваға, – әдебиет бөлімінің атқаратын қызметі қандай, сондай-ақ қойылымдардың сапасы, көрерменнің жиналуы, театр өнері – кино өнерінің тасасында қалып қойған жоқпа?, деген тележүргізушінің сауалдарына тұшымды жауаптар берілді.

Қ Ұ Т Т Ы Қ Т А У

Құрметті Шығыс Қазақстандықтар, қадірлі қала қонақтары!

Сіздерді, «7 – мамыр Отан қорғаушылар» күнімен шын жүректен құттықтаймын! Тәуелсіз Қазақстанның туын көкке желбіретіп, рухымызды асқақтатып, тәуелсіздігіміз бен тұтастығымызды, бейбіт тірлігімізді қас қақпай күзетіп тұрған, халқымызға қорған болған ұлттық әскеріміздің айбыны арта берсін!

Еліміздің өркендеуі жолында атқарып жатқан қызметтеріңізге табыс, отбасыларыңызға амандық, дендеріңізге саулық және бейбіт өмір тілеймін!

Ізгі тілекпен,

Театр директоры Д. Ұябай