Жастар театры фестивальде

Шығыс Қазақстан облыстық Жастар театры екі бірдей фестивальге қатысуға жолдама алды. Театр ұжымы Айдын Салбановтың режиссерлігімен сахналанған Л. Разумовскаяның «Қымбатты Елена Сергеевна» драмасымен қыркүйек айының 2-8 аралығында Астана қаласында өтетін жас режиссерлердің Қайрат Сүгірбеков атындағы I Республикалық форум-фестивалі мен қыркүйек айының 11-16 аралығында Бішкек қаласында өтетін «ART-ORDA-2017» VI Халықаралық театр фестиваліне қатысатын болады. Жастар театры аталмыш спектакльмен Ақтөбе қаласында өткен ІІ Республикалық «Балауса» экспериментальды қойылымдар фестивалінде өнер көрсетіп, «Үздік актерлік ансамбль» номинациясымен марапатталған болатын. Өнер додасына аттанғалы отырған театр ұжымына сәттілік тілейміз!

Жас театр олжалы оралды

20-21 сәуір күндері Т.Ахтанов атындағы Ақтөбе облыстық драма театрының ұйымдастыруымен «ЭКСПО-2017» Халықаралық мамандандырылған көрмесі аясында Қазақстан драма театрлары арасында II Республикалық «Балауса» эксперименталды қойылымдар фестивалі өтті.

Жақында премьера!

8 сәуір күні Шығыс Қазақстан облыстық Жастар театрында Мар Байжиевтің «Жекпе-жек» пьесасының негізінде Астанадан арнайы шақырылған режиссер «ҚР Мәдениет қайраткері» Сайлау Камиев сахналаған «Нәзи» мелодрамасының премьерасы өтеді.

Толығырақ

Жас театр жаңа актерлермен толықты

Шығыс Қазақстан облыстық Жастар театрының труппасы жаңа актерлермен толықты. Астанадағы Қазақ Ұлттық өнер университетінде ҚР Еңбек сіңірген қайраткері, профессор Ақыш Омар Қоңыртайұлының және ҚР Еңбек сіңірген әртісі, профессор Құрманғожаев Бекболат Болатжанұлының шеберханаларынан білім алған тоғыз актер жаңа қойылымның дайындығына кірісіп кетті. Жас театрға жаңа леп алып келген актерлердің ойынын тамашалағыңыз келсе қыркүйек айының 22, 23 күндері К. Людвигтің «Бикештер» музыкалық комедиясының премьерасына келіңіздер!

Гастроль

Таяуда Шығыс Қазақстан облыстық Жастар театры Күршім ауданында өткен композитор Оралхан Көшеровты еске алуға арналған «Оралханның көктемі» атты халықаралық ән фестивалінде композитордың өмірінен үзінді көрсетілген театрландырылған қойылым көрсетіп, фестиваль шымылдығын ашты.

«Театрдағы бір түн»

Шығыс Қазақстан облыстық драма театры ұжымы 15 сәуір күні «Театрдағы бір түн» атты іс-шара өткізеді. Үш труппаның ұйымдастыруымен өтетін арнайы акция сағ. 19.00 – 23.00 аралығында өтеді.