ПРЕМЬЕРА!

17 Қараша күні Шығыс Қазақстан облыстық Жастар театрында жас режиссер Дарын Қалибекұлының сахналауындағы Ю. Энтин мен В. Ливановтың «Бремен музыканттары» музыкалық ертегісінің премьерасы өтеді.

Жас театр жүлделі оралды

Шығыс Қазақстан облыстық Жастар театры А. Салбановтың режиссерлігімен сахналанған Л. Разумовскаяның «Қымбатты Елена Сергеевна» драмасымен қыркүйек айының 2-8 аралығында Астана қаласында өткен Қ. Сүгірбеков атындағы І Республикалық жас режиссерлерге арналған форум-фестивальде жүлделі ІІІ-орынға ие болды.

Гастроль

Таяуда Шығыс Қазақстан облыстық Жастар театры Күршім ауданында өткен композитор Оралхан Көшеровты еске алуға арналған «Оралханның көктемі» атты халықаралық ән фестивалінде композитордың өмірінен үзінді көрсетілген театрландырылған қойылым көрсетіп, фестиваль шымылдығын ашты.

Жас мамандар халықаралық форум-фестивальде

Шығыс Қазастан облыстық Жастар театрының әдебиет бөлімінің меңгерушісі Тоқаева Ұлпан мен театр актері Хасенов Абай жуырда Грузияның астанасы Тбилиси қаласында 2009 жылдан бері дәстүрлі түрде ұйымдастырылып келе жатқан Тбилисийлік халықаралық театр форум-фестиваліне барып, халықаралық сертификатпен оралды.

Жастар театры фестивальде

Шығыс Қазақстан облыстық Жастар театры екі бірдей фестивальге қатысуға жолдама алды. Театр ұжымы Айдын Салбановтың режиссерлігімен сахналанған Л. Разумовскаяның «Қымбатты Елена Сергеевна» драмасымен қыркүйек айының 2-8 аралығында Астана қаласында өтетін жас режиссерлердің Қайрат Сүгірбеков атындағы I Республикалық форум-фестивалі мен қыркүйек айының 11-16 аралығында Бішкек қаласында өтетін «ART-ORDA-2017» VI Халықаралық театр фестиваліне қатысатын болады. Жастар театры аталмыш спектакльмен Ақтөбе қаласында өткен ІІ Республикалық «Балауса» экспериментальды қойылымдар фестивалінде өнер көрсетіп, «Үздік актерлік ансамбль» номинациясымен марапатталған болатын. Өнер додасына аттанғалы отырған театр ұжымына сәттілік тілейміз!

Жас театр олжалы оралды

20-21 сәуір күндері Т.Ахтанов атындағы Ақтөбе облыстық драма театрының ұйымдастыруымен «ЭКСПО-2017» Халықаралық мамандандырылған көрмесі аясында Қазақстан драма театрлары арасында II Республикалық «Балауса» эксперименталды қойылымдар фестивалі өтті.

Жаңалыққа толы үшінші маусым

Бүгін Шығыс Қазақстан облыстық Жастар театры өзінің үшінші маусымын К. Людвигтің «Бикештер» авантюралық комедиясымен ашты. Спектакль режиссері Астанадан арнайы шақыртылған режиссер, Қазақстанның Еңбек сіңірген мәдениет қайраткері, белді кино және театр актері, Қазақ Ұлттық өнер университетінің доценті Ақыш Омар Қоңыртайұлы.

Толығырақ

Жас театр жаңа актерлермен толықты

Шығыс Қазақстан облыстық Жастар театрының труппасы жаңа актерлермен толықты. Астанадағы Қазақ Ұлттық өнер университетінде ҚР Еңбек сіңірген қайраткері, профессор Ақыш Омар Қоңыртайұлының және ҚР Еңбек сіңірген әртісі, профессор Құрманғожаев Бекболат Болатжанұлының шеберханаларынан білім алған тоғыз актер жаңа қойылымның дайындығына кірісіп кетті. Жас театрға жаңа леп алып келген актерлердің ойынын тамашалағыңыз келсе қыркүйек айының 22, 23 күндері К. Людвигтің «Бикештер» музыкалық комедиясының премьерасына келіңіздер!