Біз «...таңғы ас» жаңа айдарын ашамыз

Мельпоменаға қызмет ететіндер үшін театр, жұмыс,сөзсіз, тәуліктің талай уақытын алады. Солай болғанмен де актер, режиссер, суретшілер де біз сияқты ет пен сүйектен жаралған адамдар.Олардың өмірі де маңызды, қызықты сәттерге толы: туған күн, мерейтой, марапат, отбасы көбеюі, шығармашылық кеш... Шай, кофе ішіп, жаңа жаңалықпен жаңа күнді бастауға себеп бар. Сол үшін біз «Таңғы ас ...» айдарын бастамақпыз. Онда орыс труппасының қызметкерлерімен сұхбаттасамыз. Олар бізге мамандықтары, немесе қаламызда не боп жатқаны, отбасы жайлы, жаңа күнді қалай қарсы алатындары туралы әңгімелейтін болады.

Тилимилитрямдияға қош келдің!

Осы айда театр сезоны жабылса да, біздің облыстық орыс драма театры, кішкентай көрермендерге премьера көрсетіп үлгеретін болады. Ол данышпан балалар жазушысы Сергей Козловтың "Трям! Здравствуйте!" атты ертегісі бойынша дайындалған қойылым.

Маскалар арасындағы түн

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрында бұл түнге 600 адам қатысты. Іс-шара 15 сәуірде өткізілді.

Өскемен қаласының тұрғындарына бірнеше сағатқа Мельпомена ғибадатханасы ашылып, маскалармен бетпе-бет кездесу ұйымдастырылды.

Аса шыншыл комедия

Ақиқаты қайсы, өтірігі қайсы, шыны қайсы, ойдан құрастырғаны қайсы? Бұл сұрақтарға жауапты орыс труппасы жаңа спектакльге дайындық кезінде табуға тырысады.

Сыншылар Орыс театрында

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрының директоры Д.Ұябайдың шақыруымен, біздің театрға Қазақстанда белгілі театр сыншылары келді. Олар: Т. Жүргенев атындағы Мемлекеттік өнер академиясының «Тарих және театр өнерінің теориясы» кафедрасының меңгерушісі, өнертанушы, профессор, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері» Сания Кабдиева және Т. Жүргенев атындағы Мемлекеттік өнер академиясының доценті, өнертану кандидаты, театртанушы Меруерт Жаксылыкова.

«Маскадағы» театр күні

Шығыс Қазақстан облыстық орыс драма театры 27 наурыз күні, өзінің кәсіптік мейрамы – Бүкіләлемдік театр күнін – атап өтті. Салтанатты кешті үш театр – Қазақ , Орыс және Жастар, бірге өткізді. Дәстүр бойынша бұл күні ең үздік қызметкерлер жыларалық « Маска» сыйлығының әртүрлі номинацияларымен наградталды.

Дәл сол...Горин

Облыстық драма театрының орыс труппасында қызу дайындық жүріп жатыр. Жаңа, 82-ші маусым, Григорий Гориннің «Дәл сол Мюнхаузен» спектаклімен ашылмақшы.

Батырларды еске алу

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрында Жеңіс күніне «Лейтенант Володька» атты соғыс туралы драма дайындалуда.

Театрға апарар жол

Шығыс Қазақстан облыстық орыс драма театрының актерлері, үстіміздегі жылдың 31 қаңтар күні ағайынды Абдуллиндер атындағы Шығыс Қазақстан өнер училище студенттерімен кездесу өткізді. Бұл іс-шара, жаңа «Литер» клуб ұжымының ұйымдастыруымен, облыстық балалар және жасөспірімдер кітапханасында болып өтті.