Маусым, мерекелер, ертегілер

Облыстың оқушылары жазғы демалысты керемет ертегілік көңіл-күйде өткізеді. Жаңа ашылулар, жарқын ұмытылмас сапарларды балаларға орыс театрының әртістері сыйлайды.

Толығырақ

Өткен күндердің және бүгінгі күннің кейіпкерлері

Отан қорғаушылар – Батырлар күні және Жеңіс күні Шығыс Қазақстан облыстық драма театрының кіші залында «Лейтенант Володька» әскери драмасы көрсетіледі, бұл спектакль ағымдағы жылы ШҚО мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының «Маска» сыйлығында «Үздік спектакль» аталымын жеңіп алған.

100 жыл бұрын

Өскеменде Драма әртістері қауымдастығының 100 жылдығын атап өтті.

«Көрермендер конференциясы»

Өскеменде тағы бір билет сататын касса ашыла ма, Тоқтаров көшесіндегі ескі театр ғимараты қашан көрермендерге есігін айқара ашады, сахнада жауласқан Монтекки мен Капулетти арасындағы шиеленіс көрсетіле ме – «Көрермендер конференциясы» алғашқы жобасының аясында келіп түскен осындай және басқа да сұрақтарға Шығыс Қазақстан облыстық драма театрының директоры, «ҚР Мәдениет қайраткері» Дынмұхамет Ұябай жауап береді.

Театрдағы тағы бір түн

15 сәуірде сағат 19.00-де Шығыс Қазақстан облыстық драма театры қала тұрғындарын театр түнін тамашалауға шақырады.

Толығырақ

Қазанға тәжірибе мен білім алу үшін

Шығыс Қазақстан облыстық драма театрының делегациясы 28 мамырдан 1 маусымға дейін Қазан қаласында өтетін «Науруз» V Халықаралық театр және білім беру фестиваль- форумына қатысады.

Әлемдік театрлар ынтымақтастығы

Шетелдегі орыс театрлары қауымдастығының ІІ Съезіне Шығыс Қазақстан облыстық драма театрының орыс труппасының көркемдік жетекшісі Роман Степенский қатысқаннан кейін, Өскемен қаласындағы театр репертуары саясатына, спектакль қойылымдарына өзгеріс енуі ықтимал.

Оқушыларға арналған бейсенбі

12 сәуірде, сағат 12.00-де Марк Твен шығармасының желісімен жазылған «Принц и нищий» спектаклі болады.

Труппа әртістері жас көрермендермен тағы бір кездесуге қуанышты.

Билеттер әлі де сатылымда бар.